Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Świat

SZWECJA- ATAK NA NAZISTOWSKI KONCERT

W sobotę 29 września, niedaleko Köping w prowincji Västmandland antyfaszyści z Revolutionära Fronten (RF) zaatakowali nazistowski koncert benefitowy.
Impreza miała sie odbyc w celu zebrania pieniędzy dla nazistki, która została aresztowana z nożem, pałka telskopową i gazem podczas wcześniejszej bójki między antyfaszystami i naziolami. Aby pomóc jej zapłacić grzywnę (w przeliczeniu na nasze warunki około 12 500 złotych), naziści z Svenskarnas Parti (Szwedzka Partia Ludowa) zorganizowali koncert na którym miał zagrać niemiecki nazistowski piosenkarz Barny oraz szwedzkie zespoły Vit Legion, Ferox oraz Tors Verde. RF nie akceptuje żadnych wydarzeń nazistowskich, w szczególności tych, które mają wspierać ludzi, którzy uzbroili się, aby ich ranić.

Organizatorzy koncertu, około 15 osób, byli śledzeni do ich punktu zbiórki, które było inne od do oficjalnego miejsca spotkania (obok lokalnego komisariatu), co miało na celu uniknięcie konfortacji z antifą. Dla nazistów nie skończyło sie to dobrze. Organizatorzy zostali zaatakowani przez 20 uzbrojonych antyfaszystów. 3 należące do nich samochody zostały mocno uszkodzone. Warto zaznaczyć, że tylko około połowy nazistów podjęło walkę, podczas gdy reszta “rasy panów” wyglądała z okien budynku, do którego uciekli a ich przyjaciele w międzyczasie dostawali lanie. Jeden z nazistów probował pchnąć antyfaszystę nożem, ale skończyło się na tym, iż sam otrzymał rane kłutą i musiał być zabrany do szpitala przez ambulans.

Żaden z antyfaszystów nie został areszotwany.

Za:  Antifa Polska

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.