Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Ogólne

Wiele wcieleń Louise Michel

Być wiernym historii to nie zapominać, ale odbijać się od niej. To wspominać, ale nie poddawać się wspomnieniu. Zamiast kłaniać się przeszłości, staramy się raczej odtworzyć i wykorzystać chwile prawdy zmiażdżonych rebelii, nigdy niespełnione możliwości skazane na zapomnienie.

Oto m/v Louise Michel: niezależna szybka łódź ratownicza, patrolująca Morze Śródziemne.

Może się wydać niewiarygodne, że jeden z najruchliwszych szlaków żeglugowych Europy potrzebuje “własnej roboty” jednostek ratowniczych. A jednak tak jest. Kryzys migracyjny spowodował, że europejskie rządy nakazują swoim służbom ratowniczym nie odpowiadać na wezwania pomocy wysyłane z jednostek “nieeuropejskich”. Pozostawiają one zdesperowanych ludzi na morzu, aby dryfowali bez pomocy. Co gorsza, władze przeszkadzają innym jednostkom nieść pomoc, aresztując załogi i rekwirując statki.

“Louise Michel” to była francuska łódź patrolowa, którą dostosowaliśmy dla potrzeb ratownictwa morskiego. Jest bardzo zwinna i bardzo różowa. Długa na 30 metrów, mknie z prędkością 28 węzłów. Zakupiona została za pieniądze ze sprzedaży dzieł Banksy’ego, który następnie pomalował ją przy użyciu gaśnicy. Załoga i dowództwo zebrano spośród zawodowców z całej Europy. Całość bazuje na płaskiej hierarchii i wegańskiej diecie.

Nasza Misja

Wypełniać prawo morza i ratować każdego, kto jest w niebezpieczeństwie — bez uprzedzeń. Na pokładzie Louise Michel wierzymy, że każda osoba ma takie same prawa i powinna być traktowana tak samo — narodowość nie powinna czynić tu żadnej różnicy. Odpowiemy na SOS od każdego. Nie tylko, aby ratować ich dusze– ale także nasze.

Jak możesz pomóc?

m/v Louise Michel potrzebuje:
— Pieniędzy, aby wykonywać naszą pracę, wygrywać sprawy sądowe i kupować wyposażenie (w miejsce zarekwirowanego)
— Pomocy w informowaniu o nieludzkich praktykach krajów UE. #searescueisnotacrime

Rozbitkowie na morzu nie są pechowymi ofiarami żywiołów. Ten kryzys nie jest katastrofą naturalną. Jego powodem są decyzje polityczne i upadek człowieczeństwa. Łodzie ratunkowe tego nie rozwiążą. Jeśli chcemy uniknąć dalszych ofiar, musimy przestać wtłaczać ludzi na ich pokłady. Możesz się do tego przyczynić walcząc z rasizmem, działając w ruchach sprawiedliwości klimatycznej — podejmując każdą inicjatywę na rzecz szacunku dla istot żywych, blisko czy daleko od nas.

Społeczne radzenie sobie z migracjami to złożony problem, dotyczący nas wszystkich. Ale żadna metoda nie może się opierać na niedbałym skazywaniu innych na śmierć.

Solidarność i opór

Więcej informacji o m/v Louise Michel i całej inicjatywie znajdziesz na ich stronie- kliknij tutaj.

Kim była Louise Michel?

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.