Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Kultura

Wywiad z Brigada Flores Magon

Oto króciutki wywiadzik z jednym z członków paryskiej załogi Red And Anarchist Skinheads. Wywiad przeprowadzony w połowie października’ 06. Pytał Kwadrat, odpowiadał Nico.

CZYM JEST RED AND ANARCHIST SKINHEADS?

Red and Anarchist Skin Heads jest międzynarodową, antyfaszystowską i antykapitalistyczną siecią ruchu skinheads. Powstała ona na początku lat 90 ? tych i szybko rozprzestrzeniła się w Kanadzie, Europie i w Ameryce Południowej. Nasza paryska grupa ma bardzo dobre kontakty z większością grup na całym świecie.

KIEDY POWSTAŁA GRUPA RASH PARIS? MOŻESZY PRZYBLIŻYĆ KRÓTKĄ HISTORIĘ?

8 albo 9 lat temu w Paryżu, poznałem Victora który jest gitarzystą zespołu BRIGADA FLORES MAGON. W kilka osób podróżowaliśmy po Włoszech i Hiszpanii aby zdobywać kontakty i wtedy zdecydowaliśmy stworzyć swój lokalny oddział międzynarodowej sieci RASH z zamiarem rozjebania lokalnych nazistów oraz dorzucenia trochę więcej polityki do naszej sceny aby miała ona większy sens.

Z RASH – PARIS WYWODZI SIĘ WIELE CIEKAWYCH INICJATYW JAK ZESPÓŁ „BRIGADA FLORES MAGON” CZY ZINE „BARRICATA” MÓGŁBYŚ POWIEDZIEĆ COŚ O ZINIE?

W maju 1999 r. wypuściliśmy pierwszy numer BARRICATY, który wtedy był małym zinem o tematyce muzyczno politycznej ale powoli rozbudował się do magazynu kulturalnego, wciąż anarchistycznego oczywiście, nadal pełen buntu i wściekłości, pisany po francusku i nawet czasami po angielsku. Tak jak słynny slogan PROFANE EXISTENCE „mamy nadzieję sprawić by punk stał się ponownie zagrożeniem”. Każdy nowy nr BARRICATY wychodzi w nakładzie 2000 kopii, polecamy!

 

WRACAJĄC DO BRYGADY FLORES MAGON, MÓGŁBYŚ POWIEDZIEĆ COŚ WIĘCEJ O TYM ZESPOLE?

Gram na basie z brygadierami przez nieprzerwany okres tylko od trzech lat, dlatego myślę, że Mateo mógłby odpowiedzieć lepiej na to pytanie ale pomijając to byłem w zespole dawno przez długi czas. To były miłe lata, kiedy przez ten cały okres bluzgaliśmy na te polityczne świnie. Jestem dumny z tego co organizowaliśmy przez ostatnie lata jak na przykład granie koncertu naprzeciwko więzienia, czy na ulicy podczas jakichś większych społecznych protestów.

CZYM JEST FRANCUSKI CNT Z KTÓRYM WSPÓŁPRACUJECIE RASH ? PARIS?

Należę do francuskiego CNT, jestem odpowiedzialny za propagandę. Francuski CNT jest może i małym związkiem ale przede wszystkim w dobrym kierunku. Czerwona i czarna flaga jest w głębi mojego serca i podążam za nią w rytm jego bicia. Nawet gdy mamy ciężkie momenty, to dalej kontynuujemy walkę!

KAŻDEGO ROKU ORGANIZUJECIE ANTYFASZYSTOWSKI FESTIWAL „BARRICATA” MOŻESZ COŚ O NIM POWIEDZIEĆ?

Serdecznie zapraszam wszystkich na następną edycję „barricata festiwal”, który odbędzie się w Paryżu w ostatnim weekendzie czerwca 2007 r. jak co roku poznasz wielu ludzi zewsząd i będziesz zajebiście się bawił.

JAK WYGLĄDA SYTUACJA Z BONEHEADS W PARYŻU? JEST POD KONTROLĄ CZY ISTENIEJĄ JAKIEŚ MAŁE PROBLEMY?

Nie mamy problemów z boneheads w Paryżu, bo nigdy nie zobaczysz boneheada w naszym mieście, może z wyjątkiem bogatych dzielnic! Prawdziwe kłopoty pochodzą z rządu oraz od większej części społeczeństwa, coraz więcej rasistów, nierówności i pojebów.

A JAK JEST Z APOLITYCZNYMI SKINHEADS? WCHODZĄ WAM W DROGĘ, CZY TYLKO UDAJĄ „APOLITYCZNYCH LEWAKÓW”?

Dla mnie wszyscy apolityczni skins to jedno wielkie gówno, zawsze i wszędzie. Jak można być apolitycznym kiedy cały czas gadasz o klasie pracującej? To nonsens.

KILKA SŁÓW NA KONIEC?

WALKA TRWA!

(wywiad pochodzi z zina Skinhead Revolt)


close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.