161 Crew
Facebook 161 Crew Instagram 161 Crew Tumblr 161 Crew Twitter 161 CrewYouTube 161 Crew Materiały opublikowane na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, redakcja strony nie namawia nikogo do łamania prawa.

Antyfaszystowscy ultrasi Beşiktaş z Istambułu zagrożeni ciężkimi wyrokami

Po zeszłorocznych gwałtownych protestach antyrządowych w Turcji, które zaczęły się od okupacji parku Gezi i w których prominentną role odegrali antyfaszystowscy ultrasi z grupy Çarşı , turecki rząd zdecydował się zemścić na buntownikach, którzy odważyli się mu sprzeciwić.

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 35 członkom Çarşı . Oskarża się ich o próbę obalenia rządu poprzez założenie organizacji,  która “miała stworzyć obraz podobny do Arabskiej Wiosny, który mógł być dostarczony zagranicznej prasie w celu obalenia legalnego rządu tureckiego za pomocą nielegalnych środków”. “Oskarżonym grozi dożywocie.

Dowodami w sprawie maja być m.in tweety rozsyłane przez członków grupy czy też zapisy rozmów telefonicznych. Çarşı są drugą grupą protestujących oskarżoną po zeszłorocznych wydarzeniach. Pierwszą są członkowie Taksim Solidarity Platform, którym postawiono zarzuty “organizacji przestępczej” i dla których turecka prokuratura domaga się 13.5 roku więzienia dla każdego z nich.

161 crew wyraża swoja solidarność z tureckimi buntownikami i mamy nadzieję, że uda się im uniknąć wyroków.

Brak komentarzy

Odpowiedz