Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Kultura

Nowy album antyfaszystów z grupy What We Feel!

Moskiewska grupa What We Feel przedstawiła niedawno swój nowy album – EP pod nazwą „To continue or give up?”. Wydawnictwo, początkowo udostępnione tylko do płatnego pobrania w internecie, niedawno ukazało się na CD, a wkrótce będzie dostępne również na winylu. Środki ze sprzedaży albumu przeznaczone zostaną na pomoc dla więzionych z powodów politycznych antyfaszystów i społecznych aktywistów oraz ich rodzin. Oto co na temat nowego albumu ma do powiedzenia sam zespół:

Przyjaciele! Przedstawiamy wam nasze nowe wydawnictwo – trzyutworowy EP „To continue or give up?”, który nagraliśmy i zmiksowaliśmy w końcu kwietnia 2013 roku w niemieckim studio Rock or Die z pomocą naszych przyjaciół ze Stage Bottles i My Terror. Na winylu i CD album ujrzy światło dzienne pod koniec października nakładem Mad Butcher Records i Street Influence Records. Album zostanie zaprezentowany na jednym z koncertów do końca tego roku, wraz z dokumentalnym filmem o Wani, znajdującym się w końcowym stadium produkcji. Udostępniamy album w całości, wraz z tekstami utworów, do płatnego pobierania na http://wwfhc.bandcamp.com/album/to-continue-or-give-up, i chcemy w związku z tym powiedzieć parę słów.
Doskonale rozumiemy, że wcześniej czy później nasze kawałki wrzucone do sieci pojawią się na innych stronach z możliwością bezpłatnego ściągnięcia. Zawsze to popieraliśmy i nadal popieramy. Ale uważamy, że mamy prawo prosić was o przysługę – jeśli ściągacie te utwory bezpłatnie przekażcie dowolną sumę na ludzi, którzy są teraz w o wiele gorszej sytuacji niż wy (…).
Bardzo często mówiło się w piosenkach i ze sceny o zasadach solidarności i wzajemnej pomocy, na tych zasadach wszystko się opierało i opiera do tej pory. I właśnie wiarą w to, że w trudnych okresach możemy liczyć na siebie, nasza scena różni się od pozostałych. To realna możliwość udowodnienia, że nie chodzi w tym o profanację i eksploatację jakiś przestarzałych idei i haseł, ale rzeczywiście o coś uczciwego i prawdziwego. I właśnie takimi, uczciwymi i prawdziwymi, widzimy was – ludzi którzy lubią i wspierają nas przez wszystkie osiem lat naszego istnienia
Jeżeli podobają się wam nasze utwory – wspierajcie ludzi i ich rodziny, oni potrzebują waszej pomocy w tym momencie, tutaj i teraz.(…)
Dołączajcie. Ściągajcie. Słuchajcie. Opowiedzcie przyjaciołom! Wspierajcie scenę i siebie nawzajem! Nie zapominajcie przekazywać dalej. Wielkie dzięki!
WWF

Powstała w grudniu 2005 roku w Moskwie hardcorowa grupa What We Feel słynie z bezkompromisowego, antyfaszystowskiego przekazu. Przez lata zagrali ponad 200 koncertów, w wielu krajach Europy. Polskiej publiczności zespół znany jest z występu na festiwalu Good Night White Pride Fest VI w 2009 roku. W 2010 roku chłopaki z What We Feel zawiesili działalność, wrócili w tym roku organizując m.in. trasę podczas której zbierano pieniądze na wsparcie rodziny Iwana Chutorskiego. Niestety nie doszło do ich występu na festiwalu Summer Riot, najbliższy koncert w pobliżu naszego kraju What We Feel zagrają 16 listopada w Mińsku. A tymczasem warto zaopatrzyć się w nową płytę, pamiętając że cały zysk idzie na szczytny cel. Płytę w tradycyjnej wersji zakupić można na stronie wytwórni Mad Butcher Records
http://commerce.madbutcher.de/product_info.php?products_id=7056&XTCsid=98f10c3324d7219165ac9d300bd4572f
Źródło:
http://www.antifa.fm/7995.html

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.