161 Crew
Facebook 161 Crew Instagram 161 Crew Tumblr 161 Crew Twitter 161 CrewYouTube 161 Crew Materiały opublikowane na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, redakcja strony nie namawia nikogo do łamania prawa.

Moskwa- represje policyjne wobec antyfaszystów.

W sobotę wieczorem, w drodze z koncertu w moskiewskiej dzielnicy Izmaiłowo, po raz kolejny zatrzymany został znany rosyjski antyfaszysta Aleksej „Sokrat” Sutuga.

Według świadków Sokrat kierował się na stację metra, kiedy drogę zajechał radiowóz. W protokole zatrzymania napisano, że przyczyną było tzw. drobne chuligaństwo, a konkretnie używanie przekleństw w miejscu publicznym. Początkowo Sutuga miał siedzieć na dołku do poniedziałku, jednak w niedzielę 8 kwietnia sytuacja nagle się zmieniła. Alekseja przewieziono do głównego budynku moskiewskiej policji kryminalnej gdzie poinformowano go, że jest podejrzany o udział w bójce z 2 stycznia 2014 roku i podpada pod art. 213 kk. czyli chuligaństwo dokonane przez grupę osób.
Według słów samego Sutugi, przekazanych przez adwokata, 2 stycznia wracał ze znajomą z imprezy kiedy na ich drodze pojawiły się dwie grupy bijących się młodych osób, wśród których część była naziolami. Sutuga próbował przerwać bójkę, a rezultat jest już znany i niestety za często spotykany – kiedy nacjonaliści zorientowali się kto im przeszkodził pobiegli na policję. Mimo przedstawienia swojej wersji wydarzeń Sutuga został zamknięty w areszcie śledczym do 6 maja! Obecnie przyjaciele prowadzą zbiórkę pieniędzy na opłacenie adwokata.

Aresztowanie Alekseja Sutugi nie przypadkowo ma miejsce w czasie dokręcania śruby przez reżim Putina. Sokrat już w radiowozie był wypytywany o ostatnie wizyty na Ukrainie, co zapewne też nie wynikało z czystej ciekawości wąsów. A rola nacjonalistów w całej szopce idealnie wpisuje się w najnowszą historię ich współpracy z opresyjnym systemem, zapewne chłopaki będą mieć dodatkowe punkty w czasie rozmowy o pracę w policji.

źródlo:

novayagazeta.ru/news/1680442.html

avtonom.org/news/antifashista-alekseya-sutugu-pytayutsya-obvinit-v-melkom-huliganstve

 

Brak komentarzy

Odpowiedz