Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Świat

Dobrych wieści z Moskwy ciąg dalszy!

Moskiewski Sąd Miejski zdecydował dziś (19 czerwca) o zwolnieniu za kaucją antyfaszysty Alekseja „Sokrata” Sutugi oskarżanego o pobicie ochroniarzy w moskiewskim klubie „Wozduch”. Wysokość kaucji ustalono na 700 tysięcy rubli (ok. 70 tysięcy złotych), pieniądze zostały zebrane wcześniej, dziś zostaną wpłacone i jutro Sutuga będzie mógł opuścić areszt śledczy. Fakt wyznaczenia kaucji wynika zapewne z tego, ze Sutuga nie jest zameldowany w Moskwie.

7 czerwca sąd wypuścił drugiego z oskarżonych w tej sprawie, Alekseja Olesinowa, o czym pisaliśmy na łamach 161Crew. Antyfaszystów Alekseja Sutugę, Alekseja Olesinowa i Alena Wolikowa (zatrzymany w listopadzie 2012 r.) oskarża się o to, że 17 grudnia 2011 roku pobili ochronę klubu „Wozduch”, w którym odbywał się koncert antyfaszystowskich zespołów. Między ochroną, a uczestnikami koncertu doszło wówczas do bójki spowodowanej przez ochroniarzy – nacjonalistów. Oskarżeni antyfaszyści utrzymują, że nie brali udziału w bójce, a cała sprawa została sfabrykowana. Obecnie w areszcie pozostaje jeszcze Alen Wolikow.

Wcześniej śledczy wycofali się z oskarżeń Sutugi i Olesinowa o napaść na 16-letniego nacjonalistę, którego w październiku 2011 roku mieli jakoby postrzelić w głowę z traumatycznego pistoletu i kilkukrotnie ranić nożem. Dzięki determinacji obrońców i bliskich obu oskarżonych udało się udowodnić bezzasadność tych zarzutów.

Źródło: http://rusplt.ru/news/sud-osvobodil-izpod-straji-antifashista-sutugu.html

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.