161 Crew
Facebook 161 Crew Instagram 161 Crew Tumblr 161 Crew Twitter 161 CrewYouTube 161 Crew Materiały opublikowane na stronie mają wyłącznie charakter informacyjny, redakcja strony nie namawia nikogo do łamania prawa.

Nigdy apolityczni, zawsze antyfaszystowscy

Na pewnym forum od kilku dni toczy się zażarta dyskusja na temat koncertu w Rumi. Nie sam koncert wywołał takie emocje tylko jego organizator. W zasadzie chodzi o to co jest a co nie jest tolerowane na naszej scenie. Nie chcemy bawić się w scenowe ORMO, to nie sąd kapturowy. Zostały przedstawione zarzuty, każdy miał możliwość zabrać głos. Dla sporej części środowiska ważniejsze są prywatne znajomości niż internetowe oskarżenia. Osoba o którą wybuchła cala awantura bez żadnego wstydu przyznaje się do nagrywania “dla beki” kawałków z nazistowskimi artystami, na fb ma znajomych z którymi większość z nas nie chciałaby się spotkać na ulicy i organizuje koncerty zjebanych kapel. Dla obrony podpierano się cytatami znanych i lubianych zespołów. Jesteśmy ciekawi czy zagrałyby one na jednym koncercie z Lumpexem śmigającym w koszulkach Skrewdriwera.
Na koniec będzie cytat z innego znanego i lubianego zespołu
” niech zgaśnie słońce , niech stanie się cokolwiek
jeśli kiedykolwiek podamy im swe dłonie
Poniżej zamieszczamy Oświadczenie zespołu Herida Profunda:

W świetle zaistniałych okoliczności, które wypłynęły na dzień przed zaplanowanym od jakiegoś czasu koncertem w Rumi organizowanego przez człowieka, którego osobiście nie znamy, zdecydowaliśmy się nie wystąpić na tym evencie – nasze stanowisko jako zespołu funkcjonującego na scenie hc/punk i niosącego ze sobą radykalną postawę antyfaszystowską jest jasne – nie gramy na gigach robionych przez osoby, które maja koneksje ze światem skrajnie prawicowym!

Wszelkie informacje, które zebraliśmy po krótkim research’u i które notabene znajdują się już na tym forum utwierdzają nas w tym, iż dobra decyzje podjęliśmy – pewne opinie i otoczki pojawiające się wokół co niektórych ludzi czy zespołów nie biorą się z nikąd – w tym przypadku jest ku temu dokumentacja, a sam organizator powiedział ze nie ma nic do ukrycia – dla nas jest to paradoksalna postawa, którą ciężko jest pojąć . Uważamy również, że zespoły mają prawo wiedzieć kto jest organizatorem koncertów i jak pokazuje ten przykład – naprawdę warto wiedzieć!

Jak widać też po dyskusji, która wywiązała się z tego powodu – sporo osób nie wiedziało kim jest oraz jakie podejście do życia ma człowiek zalogowany na tym forum jako Turbopunk i mimo powiązania z zaufaną załogą 3miejską wywołało to niesmak i zdziwienie u wielu – chcielibyśmy podkreślić, iż poglądy polityczne jak i utrzymywane znajomości mają kluczowe znaczenie dla osób aktywnie zaangażowanych w działania na rzecz ruchu wolnościowego, przez co automatycznie ustalane są pewne standardy, które teoretycznie nie podlegają dyskusji – ale tylko teoretycznie, bo praktyka zazwyczaj zgoła okazuje się inna – każdy ma wolność wyboru i steruje swoim postępowaniem świadomie, działania i decyzje które się podejmuje świadczą o reprezentowanej postawie i podejściu do sprawy – zachęcamy do przemyśleń i konstruktywnej dyskusji, co w czasach zatwardziałych prób renesansu skrajnej prawicy pomaga konsolidować i solidaryzować się we wszystkich podejmowanych działaniach mogących przyczynić się do wyeliminowania jej z życia publicznego jak i wszelkich jej przejawów w naszym najbliższym otoczeniu!

1 komentarz

  • :) 18 Sty, 2014

    A ja te słowa trochę inaczej rozumiem. Dla mnie zwyczajnie oznaczają, że osoby znające się osobiście, przymykają oko na koneksje swoich ziomków z brunatnymi pajacami (nawet w świetle pojawiających się dowodów). Co do internetu, to pojawił się tu, w moim odczuciu, z racji tego, że informacje o tym człowieku dotarły tą drogą do kapeli i dlatego, że jest to obecnie najpopularniejsze źródło informacji. Nie zamierzam natomiast pisać o wszechobecnym demonizowaniu internetu, bo nie on jest zły, a nieumiejętność korzystania z niego.

    Odpowiedz

Odpowiedz