Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Świat

Amerykańscy nacjonaliści zbierają pieniądze dla oficera policji

Oddział Ku Klux Klanu w Missouri planuje w ten weekend (23-24 sierpnia) przeprowadzić zbiórkę pieniędzy dla oficera policji, który zastrzelił czarnoskórego nastolatka Michaela Browna.

“Wszystkie pieniądze zostaną przekazane dla policjanta, który wykonywał swoją pracę przeciwko czarnuchom-kryminalistom” – wyjaśniają przedstawiciele KKK na swych stronach internetowych.

Darren Wilson, oficer, który 9 sierpnia zastrzelił Browna, pracował w policji od sześciu lat, w tym od czterech lat dla Departamentu Policji w Ferguson. Nigdy nie został ukarany dyscyplinarnie. Nie wiadomo też, czy prywatnie sympatyzuje z KKK.

Akcję wsparcia dla Wilsona prowadzą także inni amerykańscy rasiści. Facebookowa strona “Support Darren Wilson” przed usunięciem miała ponad 30 tys. polubień. Poza tym na portalu gofundme.com trwa zbiórka pieniędzy dla policjanta, którą wsparło już ponad 5 tys. osób. Niektóre wpłaty wynoszą kilkaset dolarów. Wydano także specjalne koszulki w celu wsparcia dla policjanta.

Zabójstwo czarnoskórego nastolatka wywołało kilkudniowe zamieszki w Ferguson i w innych miastach w Stanach Zjednoczonych.

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.