Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Świat

Białoruś: Ogłoszono wyrok na brzeskiego antyfaszystę

3 marca odbyła się rozprawa sądowa nad białoruskim antyfaszystą z Brześcia, Dmitrijem Steszenko, którego skazano na 4 lata pozbawienia wolności i skierowano w miejsce odbycia kary
Dmitrij Steszenko aresztowany został 4 października 2013 roku jako podejrzany o uczestnictwo w bójce z naziolami, która miała miejsce 8 maja 2013 roku (pisaliśmy wcześniej o tej sprawie https://161crew.bzzz.net/dmitrij-zwanko-na-wolnosci/ ). Według wersji śledczych Dmitrij był poszukiwany od tamtej pory. Zostały mu również przedstawione zarzuty w innej sprawie – minionego lata miał jakoby grozić nożem nieokreślonemu neonaziście. Do wczoraj Dmitrij znajdował się w areszcie, po ogłoszeniu wyroku został zwolniony w celu odbycia kary.
Wkrótce ma zostać ogłoszony wyrok na drugiego z antyfaszystów oskarżonych w sprawie bójki z naziolami, Dmitrija Zwańko.

Sprawa po raz kolejny pokazuje, że zarówno w kraju jak i za granicą, naziole pomimo napinania sie na bycie ostrymi chuliganami w klimatach ACAB, nie wahają się biec z płaczem na komendę, kiedy tylko w danym miejscu antyfaszyści uzyskują przewagę. 161 Crew wyraża swoją solidarność z brzeską antyfaszystowska załogą i życzy im sukcesów, a uwięzionym chłopakom jak najszybszego wyjścia na wolność!

Za: http://abc-belarus.org/?p=4351

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.