Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Muzyka

Relacja z Fuck The System #3

19-go grudnia w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się już trzecia odsłona imprezy pod szyldem Fuck The System. Koncert ten organizowany był przez ludzi związanych z kolektywem Albańska Crew, który w Ostrowie odpowiada między innymi za Food Not Bombs. Kilkadziesiąt osób, które zdecydowały się w sobotni wieczór stawiły się na tym wydarzeniu z pewnością nie mogą narzekać. Muzycznie wieczór umilały: miejscowy skład Napierdalator (d-beat punk) oraz dwa zespoły z okolic Jeleniej Góry  młodzież z Paragrafu 58 oraz znani i lubiani muzycy Non President.

Pojawiły się na nim również distra D.I.Y. Koło oraz Pieszczocha. Można było również skosztować wszelakich smakołyków przygotowanych przez kooperację FNB Poznań&Ostrów Wielkopolski i tym samym wesprzeć działania tych grup. Z pewnością nikt ze zgromadzonych w piwiarni gości nie mógł narzekać na catering. Obecna była również skromna delegacja naszego portalu, która przekazała muzyczną paczkę jako benefit na działania miejscowego środowiska wolnościowego.

Następnego dnia na ostrowskim deptaku ekipa FNB zorganizowała Wigilię dla najbardziej potrzebujących. Wydano kilkadziesiąt porcji wegańskich posiłków.

Warto również wspomnieć, że dwa dni wcześniej aktywiści z Ostrowa Wlkp. przeprowadzili akcję ulotkową pod zakładem pracy MAHLE, który korzysta z agencji pracy tymczasowej ADECCO. Akcja ulotkowa trwała od godziny 14:00 do 16:00, czyli między 1 a 2 zmianą. Oprócz ulotki pracownicy i pracownice kończący jak i zaczynający zmianę otrzymali dodatkowo po egzemplarzu najnowszego numeru biuletynu Inicjatywy Pracowniczej.

Ostrów Wielkopolski jest dobrym przykładem na to, że również w mniejszych miastach i miejscowościach można działać na różnych płaszczyznach: prozwierzęcej, Food Not Bombs czy praw pracowniczych. Wystarczy naprawdę trochę chęci, by zacząć robić cokolwiek, bo wróg nie śpi i spod wąsa się śmieje.

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.