Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Polityka

Sewastopol: Oświadczenie miejscowych anarchistów nt. konfliktu na Krymie

Anarchiści Sewastopola wydali oświadczenie . Jego tekst jest przedstawiony poniżej :

Konflikt w Autonomii  nie jest w interesie zwykłych ludzi, a tylko poszczególnych polityków, biurokratów, przestępców, którzy przeglądają się nam jako przedmiotowi geopolityki i własnych interesów. Spróbuj odetchnąć, zatrzymać się, nie widzieć za każdym rogiem “strasznych Banderowców” lub “ręki Kremla” Bądźmy cywilizowani ! Konflikt nie leży na płaszczyźnie narodowości (“zachodniacy” i ” Rosjanie”) tylko w korzyściach płynących dla różnych mocarstw (USA, UE i Rosja), ale jest niekorzystny dla zwykłych ludzi! Zrozumcie, że żadnym zwykłym Rosjanom, Ukraińcom i Tatarom nie będzie łatwiej z kipiącą nienawiścią! Chcecie by na Krymie była kolejna akcja w rodzaju Abchazji i Osetii Południowej? Chcecie, aby przyjaciele i krewni tutaj mieszkający byli w stanie wojny?

Jakiekolwiek stosowanie się do  scenariuszy zaproponowanych przez polityków – prorosyjskich i prozachodnich – prowadzi właśnie do tego. Kochamy swoich ludzi i szanujemy innych ludzi. Nie mamy problemu z ich różnorodnością. Każdy z nas jest inny – wszyscy jesteśmy równi .

Ludzie! Zatrzymajmy się przynajmniej na chwilę i zastanówmy się, co robimy! Spójrzmy na siebie, pomyślmy nad tym, dla kogo jest to korzystne -dla nas czy dla kogoś innego? Zainteresujcie Rosjan, Ukraińców mieszkających w Rosji i na Ukrainie tym,  jaki jest rodzaj relacji między organami władzy i ludźmi. Otwórzcie swoje umysły do obiektywne postrzegania rzeczywistości, nie wierzcie w źródła jednostronne. Tworzymy struktury dla siebie – na klatce schodowej, na ulicy, dzielnicy. Organizujcie wiece publiczne, twórzcie strukturę – rozwiązujcie swoje problemy sami, bez udziału polityków .

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.