Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Aktywizm

Solidarność z Dariuszem “Jusem” Brzeskim

English version
Ponad 6 tygodni temu nasz przyjaciel Dariusz “Jus” Brzeski został aresztowany podczas policyjnej ewikcji “Wieży Remi’ego” – ogromnej barykady zbudowanej ku pamięci Remi’ego Fraisse, który zginął z rąk policjantów.

Przez pierwsze trzy tygodnie po aresztowaniu Dariusz prowadził głodówkę. Była to reakcja na umieszczenie go w izolatce. Policja tłumaczyła się tym, że adwokat zajmujący się sprawą Dariusza nie był oficjalnie zarejestrowany i nie mógł go reprezentować (co okazało się kłamstwem). Podczas zamknięcia w izolatce co 15 minut była przeprowadzana kontrola sprawdzająca czy Dariusz przypadkiem sobie czegoś nie zrobił. W praktyce takie kontrole uniemożliwiają normalny sen i powodują fizyczne i psychiczne zmęczenie.

Cała korespondencja przychodząca jest skrupulatnie sprawdzana, co wydłuża czas otrzymywania listów przez Dariusza do 2-4 tygodni. Przez sześć tygodni od czasu zatrzymania miał on tylko dwie wizyty. Władze więzienia, w którym jest on przetrzymywany utrudniają jego kontakt ze światem zewnętrznym jak tylko potrafią. Aby zorganizować wizytę musi być spełnione wiele warunków; m.in. wszystkie rozmowy muszą być nagrywane i filmowane, a na miejscu musi być obecny tłumacz. Dariusz ma również bardzo ograniczone w porównaniu do innych więźniów rozmowy telefoniczne. Może on kontaktować się wyłącznie ze swoim prawnikiem, co również podlega ograniczeniom.

Wszystko to za rzekome rozbicie okna buldożera w niemieckim lesie Hambach, gdzie trwa walka przeciwko jego całkowitej wycince pod budowę kopalni węgla brunatnego. Nie ma żadnych dowodów, aby Dariusz używał jakiejkolwiek przemocy wobec osób czy mienia, lecz mimo to jest on przetrzymywany w więzieniu bez procesu, w izolatce, bez możliwości udziału w jakichkolwiek grupowych zajęciach. Niemieckie władze bez żadnych dowodów zaklasyfikowały Dariusza jako “groźnego przestępcę” i postanowiły trzymać go zamkniętego w izolatce aż do procesu pod pretekstem “braku stałego miejsca zamieszkania”, co również jest kłamstwem.

Oświadczenie Dariusza z więzienia:

Kiedy tak siedzę, ćwiczę, czy czytam w mojej celi, z jednej strony słyszę krzyki “sieg heil”, “fuck the forest” czy różne groźby, a z drugiego skrzydła pieśni chwalące ISIS, jest to piękną ilustracją tego jak władze tolerują czy nawet popierają skrajnie prawicowe czy fundamentalistyczne zachowania. Z drugiej strony wszyscy ci, którzy sprzeciwiają się interesom kapitalistycznej maszyny chciwości i destrukcji są izolowani i stłamszeni. Po 22 dniach strajku głodowego, kiedy odzyskam siły, planuję trzy różne projekty więziennego oporu. Będę was informował na bieżąco.

Prosimy wszystkich o wsparcie dla walki prowadzonej przez Darka w więzieniu.
Możecie zrobić kilka rzeczy:

Piszcie do niego! Darek bardzo lubi czytać, więc piszcie po polsku lub angielsku. Na stan obecny książki czy czasopisma są zabronione, lecz do listu możecie wrzucić wycięte artykuły lub jakiś rozdział książki, rysunki czy zdjęcia. Piszcie co się dzieje w waszej okolicy, o protestach czy akcjach. Ponieważ jest on całkowicie odcięty od informacji ważne jest dla niego by wiedzieć co się dzieje, że są jeszcze ludzie którym zależy i którzy ciągle walczą z destrukcyjnym systemem.

Piszcie na ten adres:
Dariusz (Jus) Brzeski 3236156
JVA Köln
Rochusstr. 350
50827 Köln
Germany

Róbcie akcje solidarnościowe, zdjęcia wysyłajcie tutaj:
hambacherforst@riseup.net
lub w komentarzach na naszym blogu: hambachforest.blogsport.de

Przekaż tę informację dalej, zrób plakat, akcję, koncert benefitowy odwiedź nas w lesie Hambach. Wszystko to jest ważne!!

Za: earthfirstjournal.org

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.