Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Świat

Wezwanie do obchodów Międzynarodowego Tygodnia Solidarności z Uwięzionymi Anarchistami (23 – 30 sierpnia)

Zachęta do międzynarodowego wsparcia uwięzionych anarchistek i anarchistów z okazji corocznego cyklu wydarzeń, jaki czeka nas w ostatnim tygodniu sierpnia.

U podstaw kapitalistycznego porządku społecznego leży fundamentalne kłamstwo. Obietnica, która nigdy nie zostaje spełniona. Obietnica wolności: będziesz ją mieć, tylko ciężko pracuj! Przypomina się nam o tym za każdym razem gdy napotykamy na kryzys kapitalizmu. Ponad rok pandemii Covid – 19 za nami. Niektórzy mówią, że pandemia to kryzys zdrowia publicznego. Nie! Covid – 19 to kolejny kryzys spowodowany przez kapitalizm. Spowodowany coraz większą chciwością bogactwa i “wzrostu gospodarczego”.To w ich imieniu zanieczyszcza się żyzną ziemię, zabiera się dom ludziom i dzikim zwierzętom przez politykę eksploatacji, która zamieniła kwitnące lasy w pustynie. To szaleństwo kapitalizmu popycha ludzkość ku kolejnym granicom, gdzie czeka na nas jeszcze więcej wirusów.

Ten rok przyniósł ze sobą jeszcze więcej społecznej i ekonomicznej niesprawiedliwości, więcej cierpienia, ale i jeszcze więcej walki. Ludzie stawali razem przeciwko systemowi kapitalistycznemu i autorytarnym reżimom. Walczyli o wolność i przeciw wyzyskowi. Strajkowali w fabrykach i powstawali w więzieniach przeciwko autorytarnej i nastawionej na zysk polityce.

To był ciężki rok i jeszcze sporo przed nami. W tych czasach potrzebujemy więcej solidarności niż kiedykolwiek: w codziennym życiu, w naszym sąsiedztwie, w naszych wspólnotach. Nie możemy zapominać o naszych towarzyszach w więzieniach, którzy walczą za wolność i za równość. Doświadczają teraz szczególnie ciężkich czasów, gdyż pandemia izoluje więźniów jeszcze bardziej.

Dlatego, tego roku znów nawołujemy do obchodów Tygodnia Solidarności z Uwięzionymi Anarchistami.

Organizujcie akcje solidarnościowe, wywieście baner, zwołajcie spotkanie z pisaniem listów lub wyświetlaniem filmów. Rozgłaszajcie wieści o tych w więzieniach. Dajcie im znać, że nie są sami ani zapomniani.

Kultywujcie pamięć o tych, którzy walczyli z niesprawiedliwością i przypłacili to życiem. Nie zapominajcie, którzy są w więzieniach i tam kontynuują swoją walkę.

Nie przestawajcie walczyć!

Niech bogaci zapłacą za Covid!

Za: https://solidarity.international/

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.