Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Polityka

Wolność dla anarchisty Dmitry’ego Buchenkov’a

3 grudnia tego roku moskiewska policja aresztowała na dwa miesiące Dmitry’ego Buchenkov’a doktora nauk politycznych znanego ze swoich antyfaszystowskich i anarchistycznych poglądów. Policja podejrzewa Buchenkov’a o udział w zamieszkach, które miały miejsce 6 maja 2012 roku. Tego dnia w Moskwie odbyły się masowe protesty antyrządowe. W wyniku prowokacji władzy policja aresztowała ponad 400 osób. Wśród zatrzymanych nie było Dmitry’ego, który nie przebywał tego dnia w Rosji. Mimo tego policja próbuje przypisać mu udział w zamieszkach na podstawie zdjęć z demonstracji, na których według policji widać Dmitry’ego. Wszyscy, którzy znają osobiście Buchenkov’a uważają, że zarzuty są absurdalne ponieważ osoba widoczna na zdjęciach to nie Dmitry.

Dmitry od dawna jest zaangażowany w działalność radykalnego ruchu lewicowego i zrobił bardzo dużo dla jego rozwoju. Według znajomych i towarzyszy Dmitry’ego prawdziwym powodem zatrzymania jest jego silne zaangażowanie w działalność polityczną.

Prosimy wszystkich o okazanie solidarności z zatrzymanym Buchenkov’em i jego rodziną. Informujcie o zatrzymaniu aktywisty i wspierajcie go jak tylko możecie. Dmitry potrzebuje waszej pomocy!

Więcej na temat sprawy: facebook.com/freebuchenkov

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.