Skontaktuj się z nami

Hej, czego szukasz?

Music

Aborcyjno-feministyczny przegląd muzyczny

50 utworów, ponad 12 gatunków, muzyka powiązana z szeroką walką o prawa kobiet, oraz ściślej aborcję. Znajdziecie tutaj tylko polskie nagrania, dobrej i słabej jakości, nagrane kilka dni temu lub podczas protestów kobiecych poprzednich lat. Celem głównym tego artykułu miało być zachęcenie do odtwarzania tej muzyki na pikietach, strajkach, blokadach czy marszach. Nie hamujcie się również do używania ich w filmach, podcastach czy w audycjach radiowych! Czujcie się zainspirowani i zainspirowane, żeby wziąć ze sobą głośnik i pobudzać innych tą muzyką całkiem jak samba- rytmy oporu (która działa na przykład w Poznaniu, Warszawie, Krakowie).

Są tutaj wymienione wykonawczynie znane od lat za feministyczny charakter swoich wystąpień i tekstów, na przykład Maria Peszek oraz Siksa i zespół El Banda, więc jeśli nie znacie ich jeszcze to przydałoby się to zmienić. Wśród nagrań znajdziecie również słynny Chór Czarownic, serdecznie zachęcamy do wspierania oraz tworzenia własnych projektów kulturalnych tego typu. Nie mogliśmy oczywiście pominąć tez sceny DIY punkowego undergroundu (temat niewyczerpany!), która od lat udowadniała że jest po stronie kobiet i osób dyskryminowanych na 161%!

Musimy jednak zaakcentować: nie puszczajmy na manifach muzyki zbyt powolnej, w złej jakości lub zniechęcającej! Szczególnie teraz, gdy zapał maleje. Spróbujmy dostosować się mniej-więcej do wieku demonstrujących (dotyczy tylko małych zbiorowisk, lub małego zasięgu dźwięku), nie puszczajmy do porzygu Cypisa bo to ludzi w końcu zniechęci. Tak samo, używajmy więcej różnorodnych haseł do skandowania- plik PDF , artykuł odnośnie przygotowań i haseł, nie ciągle tylko “jebać pis” (dodajmy do tego chociaż “i konfederację”).

Lista muzyki jest bardzo długa, dlatego podzieliłam ją na oddzielne gatunki, przed użyciem na ulicy wybierz sobie ulubione kawałki w dobrej jakości i ściągnij np. za pomocą konwertera online lub utwórz listę na youtube czy spotify .

Rap

Folk

Bella Cia(Ł)o- do tego, żeby mieć plik musi być konwerter z soundlouda

Same suki – feministyczny folk

Jazz\funk

Maria Sadkowska- pole walki

Muzyka na ukulele i banjo

Chór

Chór Czarownic

Studenci Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni i ich głos w SPRAWIE STRAJKU KOBIET!

Punk szeroko-pojęty i rock

SIKSA- proste hasło
Maria Peszek- Sorry Polsko
El Banda- hardcore-punk z Warszawy. Kawałek “aborcja”
El Banda- Wściekły szpaler. Warto sprawdzić też kawałek “królowe życia” nagrany kilka dni temu, również bardzo pasuje na demonstracje! Tutaj odrobinę dłuższy ten sam kawałek
Kessence-Przeszkadza ci ten hałas feat. Paulina Magdalena Mazur
Massmilicja- punk rock z Warszawy od 2011
Miraż- queercore/punk (Warszawa-Lublin-Biała Podlaska) Żeński zespół punk rockowy z członkiniami zespołów Masskotki, The Fight, Alert! Alert! czy Pogotowie Seksualne. 
Mendorfina– rock z damskim wokalem
Pogotowie seksualne– od 2004 r.
Piguła original
HersteRRRia – “Czarny marsz”

Crust, Grindcore i Hardcore- DIY i historyczne już klasyki undergroundu

Zespół “Piekło kobiet” hc-punk z Łukowa – grali i grały 1992-2002, a tutaj cały album z 1996 r.
Fuck finger– trash punk Biała Podlaska z 1999.
Homomilitia- “Twoje ciało – twój wybór” hc-punk zespół, istniał w latach 1991-1998, a tutaj cały album z tym kawałkiem.
World Histery X– zaangażowany społecznie, aktywny hardcore z Gliwic, szczególnie feministyczne kawałki: Wina ofiary i młot na czarownice.
Antichrist“jej prawo” 1999-2003. Crust punk z Lublina. Powstał też cover “jej prawo” kapeli Social Crisis.
Non president- Aborcja – Crust punk z Wojcieszowa

Electronic DIY Electro-punk kicz

Zdrada pałki – feministyczne DIY electro!
Mass Kotki- żeńskie łódzko- warszawske trio

Pop

Sandra Rugała – DOBRZE NAM SIĘ ŚPI #PiekłoKobiet

Jestem Kobietą to utwór nagrany przez The Dumplings i Mary Komasę

Girls on Fire (G.o.F.) – Siła kobiet
Mexyk – Yeee*aaać

Rock alternatywny

Tymek – wypierdalać

Dance

Muzyka jest nieodłączna częścią protestów na całym świecie, służy do milszego spędzania razem czasu i lepszego wyrażenia swojego buntu. Dlatego bierzmy ze sobą na protesty różne instrumenty! Protest lub blokada to może być też dobra zabawa! Nie udeptujmy ponuro asfaltu- walczymy przecież o swoje pozytywne życie!

close

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I BĄDŹ Z NAMI NA BIEŻĄCO

Komentarze

Strona ma charakter tylko i wyłącznie informacyjny. Nie namawiamy nikogo do łamania prawa.